sobota, 14 kwietnia 2012

Co kraj to obyczaj...

Czy znacie zwyczaje kosmetyczne kobiet w Ameryce, Brazylii czy Rosji ?


zdjęcie www.madamenoire.com
  
Brazylijki trzy razy w tygodniu malują paznokcie
Brazylia to kraj z największą ilością na świecie przeprowadzanych operacji plastycznych – co roku 6 tys. kobiet decyduje się na to, by powiększyć biust, odessać tłuszcz z brzucha czy pośladków czy skorygować kształt nosa. Nieprawdopodobne jest to, że operacjom takim poddają się często 16 letnie dziewczyny ( w tradycji w wieku 16 lat Brazylijka staje się kobietę ).

Amerykanki są rekordzistkami w zużyciu tuszu do rzęs
Amerykę trapi plaga otyłości - braki w figurze Amerykanki nadrabiają pielęgnacją: przeciętna Amerykanka myje włosy 6 razy w tygodniu. Amerykanki są rekordzistkami w zużyciu tuszu do rzęs, a najlepiej sprzedającą się marką jest tamtejsza Maybelline.

Rosjanki lubią mocny makijaż
Rosjanki słyną z przesady i przepychu w zakresie urody : jak makijaż – to taki jak na sylwester, jak kolory – to wyraziste, jak dodatki – to w dużej ilości, jak biżuteria – to złota.
Socjologowie wskazują na uwarunkowania historyczne tego kraju: liczne wojny i deficyt mężczyzn oraz walka kobiet o zdobycie partnera potrzebnego do utrzymania rodziny spowodowały, że rosyjskie kobiety musiały eksponować to, co miały najlepszego.
Co ciekawe: 90% kosmetyków używanych przez Rosjanki pochodzi z importu – w Rosji prawie nie ma firm produkujących kosmetyki.
Gdyby zaś Rosjanki miały wskazać, gdzie mieszkają najpiękniejsze kobiety na ziemi, aż 80% z nich wskazałoby, że w Rosji.

Hinduski słyną z dbałości o swoje piękne z natury włosy
Wyznacznikiem urody hinduskiej kobiety są piękne, zadbane, błyszczące włosy. Dlatego hinduski dbają  o swoje włosy wykorzystując do nich przede wszystkim olejki.

Francuzki uwielbiają czerwone pomadki
Symbolem elegancji u Francuzki jest staranny makijaż ust. Dlatego już od wielu lat kosmetycznym bestsellerem we Francji jest szminka w kolorze klasycznej głębokiej czerwieni firmy Chanel lub Yves Saint Laurenta. 
.
Japonki unikają słońca jak ognia i boją się zarostu
Kanonem urody w Japonii jest kobieta o idealnie gładkiej jasnej, porcelanowej cerze bez śladu zarostu np. nad górną wargą. To narodowa fobia Japonek . Intymnego rytuału usuwania wąsika Japonki uczą się od swoich matek i nigdy nie wykonują go w obecności mężczyzn.

Hiszpanki nie lubią podkładów
Tylko 23% Hiszpanek używa fluid do codziennego makijażu ( dla porównania aż 93% Japonek pokrywa twarz podkładem ). Wynika to, prawdopodobnie z racji ciepłego klimatu.
.
Afrykanki opalają się bez oporu
I nie przejmują się przemijaniem – przez cały rok opalają się do oporu, bez jakiegokolwiek kremu z filtrem. Aby wzmocnić efekt opalenizny, dodatkowo polewają ciało piwem.

W krajach arabskich kobieta z włosami na ciele jest "brudna"
W krajach Arabskich kobiety  największą wagę przywiązują do depilacji . Jeśli kobieta ma na swoim cele włosy to znaczy że " jest brudna" , nie uznaje się za atrakcyjne włosy na rękach czy na brzuchu i na innych częściach ciała . Kobiety w tamtych krajach wolą mieć białą , jasną cerę niż ciemną - podobnie jak Japonki unikają słońca jak ognia a w sprzedaży królują kremy i tabletki które za zadanie mają rozjaśnić cerę .

A my Polki ? 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...